Ataşehir Escort Kendi Kapı Süsünü Yapma - Ev Dekorasyon Örnekleri ve Aksesuarlar
08 Haziran 2016

Kendi Kapı Süsünü Yapma

Kendi Kapı Süsünü Yapma

Hediyelik eşyalar satan mağazalarda, birbirinden sevimli, güzel ve şık tasarımlarda karşımıza çıkan kapı süsleri, oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Oysaki sizler de bu güzel kapı süslerinden kendi ellerinizle, hatta kendinize özgü farklı tasarımlarda dahi yapabilirsiniz.  Bunun için öncelikle tuhafiyede ya da hobi mağazalarında satılan kapı süsü halkalarından almanız gerekmektedir. Bunlar boyut boyut olup, en küçük olanından ya da daha heybetli büyük ölçüde olan halkalardan da alabilirsiniz.

Kapı süsü halkanızı seçtikten sonra üzerini ne ile işlemek ve üzerine neler yapıştırarak ne tarz bir kapı süsü tasarlayacağınızsa, tamamen sizin zevkinize kalmış bir konu. Örneğin renkli keçeler alarak ve düzgün kalıplar çıkararak renkli keçelerin üzerine resimlerini çizip, kesebilirsiniz. Örneğin araba şekilleri, bulutlar, gemiler, deniz efektleri, can simitleri, evler, kız-erkek çocuk, hayvan şablonları çizerek çocuk odanızın kapısına takabilirsiniz.

Yanı sıra sokak kapılarınıza “home”, “welcome” yazılı ev resimli efektler taşıyan kapı süslerinden, yine keçelerle nazarlık şablonu çizip çıkardığınız kapı süslerinden, üzerinde kelebekler, dala konmuş kuşların bulunduğu kapı süsleri oluşturabilirsiniz. Bunun dışında kurumuş yaprak dallarını yapıştırarak kapı süsü halkasına sarabilir, kuruttuğunuz çiçekleri yapıştırarak kurumuş gerçek gonca güllerden, papatya kurularından farklı tasarımlarda kendinize özel kapı süslerinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca tuhafiyeden aldığınız sawarovsky dizilmiş şeritlerle, inci sıralarıyla romantik yatak odası kapı süslerinizi oluşturabilirsiniz. Köşelerine saten kurdelalardan oluşturduğunuz gonca gülleri,  beyaz  kurdelelerden oluşturduğunuz fiyonkları yapıştırarak bu tarz romantik kapı süslerini de destekleyebilirsiniz.  Yanı sıra dantel parçaları da bu tarz romantik ev aksesuarlarında doğru dokular  oluşturmanıza  yardım edecektir. Yanı sıra saman parçaları, deniz kabukları, minik doğal taşlar da farklı ve natural efektler yaratmanıza yardımcı unsurlardandır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
feng-shui-oturma-odasi-dekorasyonu
Oturma Odası İçin Feng Shui İpuçları

Feng shui yaklaşık on bin yıl önce Tibet kökenli olduğuna inanılan, ve o zamandan beri dünya çapında uygulanmakta olan eski...

Kapat