Ataşehir Escort Oturma Odası İçin Feng Shui İpuçları - Ev Dekorasyon Örnekleri ve Aksesuarlar
01 Haziran 2016

Oturma Odası İçin Feng Shui İpuçları

Oturma Odası İçin Feng Shui İpuçları

Feng shui yaklaşık on bin yıl önce Tibet kökenli olduğuna inanılan, ve o zamandan beri dünya çapında uygulanmakta olan eski bir Çin felsefesidir. Bu sisteme göre, doğada iyi ve kötü enerjilerin sürekli bir akışı vardır. Bir oturma odası evimizin en odak noktası olduğundan, Feng Shui kurallarına ve kavramlarına göre dekore edilmelidir.

Oturma odası, genellikle iş toplantıları için ya da aile ve arkadaşlarla veya resmi işler için bir araya gelinen evin en önemli alanıdır. Bu nedenle, yenilikçi ya da klasik tasarımları ve süslemeleri ile birlikte sandalyeler, kanepe ve bank gibi geniş bir ürün yelpazesini içermelidir. Mobilya ve dekorasyon objelerinin düzenlenmesi; ailenin sağlığı, mutluluğu ve refah içinde olması için feng shui felsefesine göre yapılabilir.

Feng Shui Oturma Odası

Düzen

Feng shui felsefesine göre, oturma odası zemin katta değil, üst katta olmalıdır. Ana giriş yolu veya dış ana kapı görünür olmamalıdır. İncelikle dekore edilmiş fuaye veya giriş holü olmalıdır.

Renkler

Her renk, bir enerjiyi belirli türde kendisine çeker. Oturma odasının rengi konuma bağlı seçilmelidir. Sağlık bakış açısıyla yaklaşmak gerekirse oturma odası evin merkezindeyse kahverengi ya da sarı tonları Feng shui uyarınca harika renklerdir. Oturma odası doğuda konumlandırılmışsa yeşil veya siyah tonları aile onurunu ve mirasını artırmak için idealdir. Koyu tonları da hayatta başarı ve refah getirmek için kuzeye yerleştirilen bir oda içinde kullanılabilir. Oda güneyde konumlandırılmış ise, kırmızı tonları şöhret ve güç getirebilir. Kuzeybatıda gri veya gümüş rengi fırsat ve başarı getirirken güneybatıda pembe kullanılması donuk bir ilişkiyi canlandırabilir.

Mobilya Yerleştirme

Dikkate alınması gereken bir sonraki nokta, oturma odasına mobilya yerleştirilmesi şeklidir. İnsanlar mobilyaları odaya çapraz döşerse bu engel oluşturmaz ve rahat hareket alanı sağlar. Kanepe, sandalye veya koltuk; üzerlerinde oturan insanlar için ön kapıdan dışarı bakmak zorunda kalacak biçimde düz şekilde konumlandırılmış olmamalıdır. Duvara karşı düz yerleşim olmamalıdır. Eğer iki kanepe varsa, birbirini tanımayan ziyaretçilerinizin stresine neden olacak kadar, birbirine bakacak şekilde yerleştirmekten kaçının. Bir kirişin altına kanepe koymayın.

Dekorasyon İpuçları

Köşeler veya oturma odasının karanlık alanları pozitif enerjiyi çeker. Bu yüzden hafif ışıklar, açık renkler ve ayna kullanılarak aydınlatma sağlanmalıdır. Negatif enerjiyi davet etmemek adına odanın ortasına televizyon ve diğer metal nesneleri koymaktan kaçının.

Feng shui dekorasyonunun diğer önemli unsuru aynalardır. İyi bir konuma yerleştirilen ayna, daha fazla ışık getirmek, odayı geniş göstermek için kullanılması kaçınılmaz dekor objesidir. Odanın belirli alanlarında rüzgar çanları asılması, oda kuzeyine akvaryum yerleştirilmesi aile içi sağlık, uyum ve refahı teşvik edebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
pencere-onu-dinlenme-kosesi
Pencere Önü Dinlenme Köşesi (Sofa)

Evlerimiz bizler için bu dünya üzerindeki en güzel cennetlerdir. Şüphesiz ki evlerimizi elimizden geldiği ölçüde güzelleştirmek ve konforlu kılmak hepimizin...

Kapat