Ataşehir Escort Saten Alçı Nasıl Çekilir? - Ev Dekorasyon Örnekleri ve Aksesuarlar
22 Haziran 2016

Saten Alçı Nasıl Çekilir?

Saten Alçı Nasıl Çekilir?

Duvarlarınızın pürüzsüz ve göz alıcı durmasını istiyorsanız buna hakkınız vardır. Neticede yaşam alanlarını farklı kılan faktörlerden biri de duvarlardaki yaratıcılıktır. Bu durumda saten boyaların üstüne yoktur. 

Duvarları dümdüz ve pürüzsüz bir halde tutmak saten boyanın bir numara olmasındaki sebeptir. Ancak bunun da püf noktaları vardır. Duvarların pürüzsüz olması için ilk öncelik saten alçı ile düzeltmedir. Tabi bunu yapmak için de saten alçı nasıl çekilir ve püf noktaları nelerdir bunları bilmek gerekir.

İşin başlangıcında alçının nasıl hazırlandığını bilmek de çok önemlidir. Alçının hazırlanacağı teknenin ve üzerine eklenecek olan suyun temizliği de çok önemlidir. Dikkat edilmediği takdirde neticeyi etkileyen durumlardan biridir. Önce suyu tekneye ekleyip ardından da alçı elle dökülmeli ve iyice karıştırılmalıdır.

Sonra alçının uygulanacağı duvarı da hazırlamak gereklidir. Duvarda herhangi bir tozlanma varsa bir fırça ile temizlenmeli çalıştığınız odada tozlanma ve kumlanmaya neden olacak bir yer varsa muşamba ile örtülmelidir. Böylece duvara sürülen alçı kuruyana kadar ters bir durumla karşılaşmamış olursunuz. Duvarda bulunan pürüzler de bir spatula yardımı ile temizlenmeli bunun ardından her şey hazırsa işe başlanmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
ev-boyasi-neyden-yapilir
Ev Boyası Nedir? Boya Neyden Yapılır?

Ev boyası, ev dekorasyonunun asli unsurlarından biri olarak; mekânları tertemiz hale getiren ve renklerle canlı bir ortam oluşturan kaplama işlemidir....

Kapat