Ataşehir Escort Şıngıl Nedir, Dekorasyonda Nasıl Uygulanır, Kullanılır? - Ev Dekorasyon Örnekleri ve Aksesuarlar
01 Temmuz 2016

Şıngıl Nedir, Dekorasyonda Nasıl Uygulanır, Kullanılır?

Şıngıl Nedir, Dekorasyonda Nasıl Uygulanır, Kullanılır?

İzolasyon özelliği ve ileri teknolojiyle üretilmiş olmasının getirmiş olduğu pek çok avantajı içeren, çatı kaplama amacıyla kullanılan yapı marketlerinin gözde malzemesi şıngıllar nasıl kullanılır? Özellikle eğimli çatılarda tercih edilmektedir. Suyu izole eder ve evlerde, kulübelerde ve sundurmalarda kullanılmaktadır. Bir paketinde 3 metrekareyi kaplayacak malzeme bulunur.

Şıngıl nasıl uygulanır sorusuna verilecek cevabın ilk adımı şıngılı uygulamadan önce çatıyı metal ya da ahşaptan sağlam bir temel üzerine dayandırmaktır. Bu iskelet temel ileride yapılacak eklemeler ve düzeltmeler göz önünde bulundurularak en az 100 kiloluk bir insanı taşıyabilecek sağlamlıkta olmalıdır. Arada aralık kalmayacak şekilde ve dışa sarkacak şekilde yerleştirilmeli.

Her şıngıl bir öncekinin tamamlayıcısı gibi duracak şekilde uç uca yerleştirilmeli. Şıngılı sabit ve sağlam bir şekilde döşeyebilmeniz için izleyebileceğiniz iki yöntem var. İlki, şıngıl çivilerini çakarak ile belli aralıklar ve doğru hesaplamayla yerleştirmek. İkincisi iz bırakılmış yerlerden pürmüz yardımıyla ısıtarak yapıştırmak. Uç kısımların düzgünce döşenebilmesi için sıklıkla kullanılan bitüm mastik tavsiye edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
saten-alci-nasil-cekilir
Saten Alçı Nasıl Çekilir?

Duvarlarınızın pürüzsüz ve göz alıcı durmasını istiyorsanız buna hakkınız vardır. Neticede yaşam alanlarını farklı kılan faktörlerden biri de duvarlardaki yaratıcılıktır....

Kapat